הדברת צרעות

     
               
               

 

הדברת צרעות
 
הדברת צרעות היא הדברה לשם מציאת מחילות באדמה. מדובר בהדברה חשובה מאד, שכן הצרעות – בשונה מחרקים עוקצניים אחרים כמו דבורים – למשל – לא רק שאינן מתות עקב העקיצה, הן עוד יכולות להתרבות הרבה אחריה. קן צרעות טבעי – יהיה לעולם מתחת לאדמה. קן צרעות שנמצא בבית מגורים יכול להיות מתחת לאדמה או בגובה הקרקע היכן שיש הצטברות רבה של חלודה.
 
 
הליך ההדברה נועד להרחיק לצמיתות צרעות מביתך. הדרך הראשונה לעשות זאת היא באמצעות חפירה של בור באדמה עד למציאת הקן וריסוס הצרעות המתארחות בו. דרך אחרת היא – הצבת מלכודות דבורים: מדובר במלכודות שפועלות על כל המעופפים העוקצים: זהו משולש צהוב ותלת ממדי היכול להופיע כקונוס או כפירמידה. הצרעות נכנסות אחרי שהריחו בשר, אך אינן מצליחות לצאת בשל הצפיפות בקצה הקדקוד.
 
מניעת הגעת צרעות בעתיד
 
אנו נבצע עבורך איטום באמצעות סיליקון של כל האזורים בהם הופיעו הצרעות. בנוסף, במקומות בהם הצרעות נמצאו מתחת לאדמה – נדאג להרעיל מקומות אלו כדי למנוע את חזרתן בעתיד. כמו כן, נבצע עבורך ניקיון יסודי של החלק שנמצא חלוד על מנת שהצרעות לא ישובו אליו בשנית.
 
מדוע חשוב להדביר צרעות ?
 
הצרעות אינן פוגעות רק ביצורים חיים, אלא גורמות נזק ממשי לצמחים, ממש כמו ארבה או טרמיט. הצרעה היא חרק טרף שאינו בוחל בשום אמצעים, כולל המשך חיים לאחר העקיצה. הדבר נובע ממזרק המוצמד לגופו ואיתו הוא מחדיר את העוקץ פנימה את גוף החיה הנעקצת, בשונה מדבורה המשתמשת לשם כך באחורי גופה ומקריבה את חייה למען ההגנה על עצמה או על הקן.  
 
האן ניתן להדביר מסוכנים באופן כללי, למשל נחשים ?
 
ניתן להרחיק אותם אך לא להדביר אותם. אם נתקלת בעבר במקום שהיה בו נחש – דווח לרשויות שיכריזו על האזור כמסוכן בשל כך – עד שיימצא פתרון. על משרד החקלאות – נופל הטיפול בעניין. הדרך היחידה להרוג נחש היא על ידי ריצוץ ראשו, משום שכלה איבר אחר בגופו הוא יכול להחליף – על ידי הצמחתו מחדש -  בדומה לשממית. התכונה של הצרעה כחיה עוקצת, מזכירה מאד את תכונתו של הנחש בהקשר זה: לעקוץ ולהישאר בחיים.