הדברת נמלים

     
               
               

 

הדברת נמלים

 
הדברת נמלים היא משימה שנראית תמימה, שכן מדובר ביצורים חלשים, לא תבוניים במיוחד, שערך חייהם נמוך מזה של זבוב, שכן האחרון יכול לברוח מהגורמים המזיקים לא, בעוד שנמלה אינה יכולה לנוע במהירות כזו. אך, המשימה רק נראית כזו. בפועל, מדובר בהדברה המסובכת ביותר שניתן לחשוב עליה, שכן בשונה בחרקים המזיקים לבעלי חיים – כמו פרעושים, הנמלים גרות ,למעשה, מתחת לאדמה. ריסוס יצורים אלה באמצעות תכשירים הנגישים לאנשים שאינם מדבירים – כמו פאזדוקס ודומיו – אינו חכם ואינו יעיל. זה נכון – כי ייתכן והמדביר ישתמש אף הוא בתכשיר, אך האחרון יודע את מה שהאדם שקנה את התכשיר בסופר לשימוש ביתי – לא יודע: לחדור מתחת לאדמה ולחסל את כל הקן – לרבות מלכת הנמלים. רק צעד כזה יבטיח הסתלקות של כל הנמלים – ללא הריגת השאר.
 
הפעולות הנדרשות לשם הדברת נמלים
 
סריקת כל אזור הבית בניסיון לאתר את הקן. בתום הסריקות, נחפור בור קטן באמצעות מקדחה עד לגובה הקן, ונדאג לנטרלו באמצעות חומרי ריסוס מתקדמים. פעולה נוספת שיכולה להתבצע היא – להמתין לנמלים שיעלו למעלה לרצפת הבית, ולהאכיל אותן בפתיון מורעל. שתי השיטות אפקטיביות ויעילות אך מצריכות ערה מקצועית.
 
עזרה מקצועית ממדביר – ההשלכות וההשוואה לפעולה של אדם אחר
 
מדביר מקצועי הוא אדם שקיבל את רשיונו ממשרד החקלאות והוכשר להתמודד עם החומרים המסוכנים ביותר שניתן להעלות על הדעת. ישנם חומרים כל כך חזקים – שהם יכולים לפגוע גם בבני אדם, ואפילו לגרום לגסיסה של חיות בית. חומרים אלה לא נמכרים לאדם המתעסק בהדברה כתחביב, אלא רק כנגד רשיון.
 
בנוסף, שיטות העבודה של המדביר מצריכות מקצועיות המתבטאת באיתור הקן. הקן מצגלה באמצעות חפירה – שאם תתבצע על ידי בן אדם רגיל – סיכוי טוב כי לא יגלה את הקן וסיכוי לא פחות טוב – שהוא יהרוס את ביתו ואף יגרום לשמיטת יסודות הבית מעל למבנה. חברת הדברות מקצועית יודעת לחפור באופן יעיל ומבלי לגרום נזק הכי קטן לבית שלך, ובוודאי שלא לחלק התומך שלו. בנוסף, מצוי אצלנו המכשור המתאים עבור הדברת נמלים, הכולל בין השאר גלאי נפח מתקדמים לאיתור הקן. הדברת נמלים זהו עסק למקצוענים. אנא, השאר אותו לנו.