הדברת טרמיטים

     
               
               

 

הדברת טרמיטים  - מהן השיטות המקובלות?

 
אם הבחנתם בסימני נסורת ובוץ מאזור המשקופים בבית או מהרהיטים, יש להיערך בהתאם כי מדובר על מתקפה של טרמיטים. בדרג שראיתם כי יש טרמיטים בבית יש מיד להזמין חברה המתמחה עם הדברת טרמיטים. הטרמיטים הינם מזיקים שגורמים לנזקים אדירים בכל העולם. בארץ הם נמצאים באזורים שונים. יש הרבה אנשים שמתבלבלים בין תולעי עץ לבין טרמיטים. הסימנים אמנם זהים, יש נסורת שלהם שהיא גם סימן זהה, במקרה זה יש להזמין מדביר אשר יזהה אם אכן מדובר בתולעי עץ או בטרמיטים. הוא ידע באיזה חומר הדברה יש לטפל בשני המקרים.
 
הנזקים הגדולים שהטרמיטים גרמו בעולם
 
טרמיטים ברחבי ארה"ב, גרמו לנזקים חמורים יותר מאשר סופות הוריקן וטורנדו. הם אכלו והרסו הרבה חומרי גלם כמו למשל עצים בבתי חרושת והמון בתים שהתפוררו כמעט עד היסוד. בארה"ב ישנם הרבה בתים העשויים מעץ, וזו הסיבה שהרבה טרמיטים נמשכים אליהם.  יש מצב שהטרמיטים נמצאים בביתכם זמן רב ועבר הרבה זמן עד שהבחנתם בהם. בחירת חברה של הדברת טרמיטים היא חשובה, כי חייבים למצוא חברה שמתמחה רק בהדברה של המזיקים האלה. ההדברה של הטרמיטים היא יקרה, כי שונה בתכלית מהדברות אחרות. באמצעות מקדח מיוחד, מוחדר חומר דרך הרצפות שגורם לתמותה מידית של הטרמיטים. חברה שמומחית בסוג הדברת טרמיטים לא תשאיר סימנים שלקידוח. יש לבדוק מדי שנה באמצעות חברת ההדברה אם הם הצליחו להדביר את הטרמיטים או שהם חזרו ויש להדבירם שוב. השיטה השנייה של הדברת טרמיטים היא באמצעות עישון, הטרמיטים אוכלים או מקבלים את הרעל המוחדר בהם ופשוט מתים.
 
לאחרונה רואים יותר טרמיטים בארץ
 
 התופעה של הטרמיטים מורגשת בארץ במיוחד בעשור האחרון. הרבה חברות בנייה אשמות בתופעה הזאת כי חול הבנייה בארץ המיובא מחו"ל הוא יקר, והחברות הללו עובדות עם חול מזוהם וול על מנת לחסוך בעלויות. חול זה מלא בטרמיטים והטרמיטים חודרים לבתים ולדירות. הדברת טרמיטים הינה המומחיות רק של חברות הדברה מקצועיות, ואין טעם כי תנסו להדביר בעצמכם כמות של חצי מילון טרמיטים, את זה, תשאירו כבר למומחים.