הדברת חולדות

     
               
               

 

הדברת חולדות

 
החולדות הן ממשפחת המכרסמים והם מהווים נזק לחקלאות ולבית. כשחולדה נמצאת בשטח חקלאי היא מכרסמת את היבולים, דבר שעלול לגרום נזק חמור לחקלאי, והנזק שעלול להיגרם הוא גם נזק לחשמל, דבר זה עלול ממש לסכן את חייה של כל משפחה או עובדים במפעל.  הדברת חולדות היא הכרחית במקרה ואתם מבחינים בהן. ברגע שראיתם חולדות בקרבת המגורים או המפעל, יש לקרוא לחברה המתמחה עם הדברת חולדות  הקרובה למקום מגוריכם. העברת המחלות של חולדות לבני אדם הינה סכנה גדולה. טיפול בהדברתן של החולדות  ניתנת באמצעות מלכודות למיניהן, מלכודת קפיץ, מלכודת דבק או מלכודת חשמלית ההורגים את החולדות בו במקום ברגע שהן נתפסו במלכודת.
 
הדברה באמצעות רעל
 
הרעל, הינו קטלני ביותר עבור החולדות, אבל על מנת לבצע הדברת חולדות, יש להסתמך, אך ורק על מדביר מקצועי שמיומן בפיזור רעלים. רעלים אלו חייבים להיות בתיבת האכלה המיועדת עבור החולדות. ברגע שחולדה נתפסה, המדביר, חייב להחדיר גז מיוחד למקום בו נמצאה החולדה. יש לדאוג לתנאים הגייניים במידה ואיננו מעוניינים בחדירה של חולדות לאזור המגורים או העסק שלנו. ריקון של פחי אשפה ומניעת שאריות של מזון בבית הם הכרחיים. לא כדאי לרדוף אחר החולדה ברגע שמבחינים בה, הן יודעות להסתתר היטב וקשה מאוד לתפוס אותן. יש לקרוא למדביר והוא יבצע את ההדברה. חולדות ידועות בכושר האיר שלהן בטיפוס, הן יכולות לטפס על עצים, על קירות ויכולות לחדור דרך חלון פתוח בבית. מי שמעוניין בחברה המתמחה עם הדברת חולדות, כדאי שיתעניין על חברות הדברה המתמחות בכל מיני סוגים של מכרסמים, כך שההדברה תהיה יעילה ואמינה.
 
קצת על החולדות..
 
החולדות, נחשבות לחיות אינטליגנטיות במיוחד, הן מעבירות מידע ע"י הורמונים מאיברי הרבייה, ובסוג תקשורת כזאת, הן מעבירות מידע על סכנה, או על מזון באזור ועוד. החולדות חיות בלהקות ובכל להקה כזאת, ישנו זכר ששולט על הלהקה. הוא זה שמשליט סדר ויוצר לפחד בלהקה. גודלה של חולדה, יכול להגיע לגודל של חתול. החולדות הן חיות לילה ונדיר לראותן בשעות היום.